Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Borówkowego musu :)

poniedziałek, 9 lutego 2009

Obóz koncentracji

Thomas M. Disch...

Słowo od wydawcy: Disch to jeden z twórców nowej fali w SF.

Louis Sacchetti, człowiek oddany poezji, zawinił tylko tym, że odmówił służby wojskowej. Ameryka toczy wojnę ze światem, więc wie, że pójdzie do więzienia. Tylko czy mógł wiedzieć, że przeniosą go do miejsca, gdzie urywa się kontakt ze światem, gdzie w wyniku eksperymentów medycznych ludzie stają się geniuszami - na krótko przed śmiercią? Na polecenie dyrektora ma prowadzić dziennik, zapisywać wszystko, co dzieje się w jego nowym otoczeniu.

Więźniowei otrzymuję środek zwany Pallidynem i powoli stają się geniuszami w dziedzinach, które ich najbardziej interesują. Dziennik Sacchettiego jako żywo przypomina słynne "Kwiaty dla Algernona" Keyesa", tyle że tu nie chodzi o pojedyńczego człowieka, a o zbiorowe szaleństwo.

Ta książka to dzieło sztuki. Jeśli ją przeczytasz, odmieni cię. /Ursula K. Le Guin/

Słowo ode mnie? :))... Warto przeczytać... To dziwne, jak bardzo łakniemy swojej własnej twórczej natury - naszej osobistej kreatywności... Odmiana syfilisu, którą zarażani są (jedni dobrowolnie, inni nie) więźniowie, czy może raczej pacjenci w tym więzienio/klinice powoduje niesamowity wzrost kreatywności... rozrost wewnętrznego, indywidualnego bycia twórczym... oraz wyjątkową zdolność uczenia się... Ceną jest życie oczywiście - syfilis to w końcu choroba... Gnicie mózgu też zostało w tej książce opisane... Jaki jest koniec ? :) Może być zaskoczeniem, więc nie powiem - ale koniec potwierdza geniusz bohaterów.

Polecam :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem