Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Słonecznego spacerowania skrajem

sobota, 18 czerwca 2011

Cień wiatru

Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon... :)

"
W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajm Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.
" opis ze strony Merlina.

Poza ewidentnym minusem, że w połowie książki wiadomo już jak brzmi kluczowa tajemnica, bardzo pięknie napisana, poetyckim chwilami językiem, pełna erudycji książka :)...

2 komentarze:

  1. Cień wiatru, swego czasu, pomógł mi oswoić ten Jeden Cień, pomógł też zrozumieć wiatr...:) piękna książka od tej właśnie poetycko ulotnej strony :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No widzisz... Wiedziałam, że skądś znam tę książkę... ;).

    OdpowiedzUsuń

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem