Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Niech dziś będzie dzień dobrych wiadomości

sobota, 3 grudnia 2011

Filozofia, demagogia, wiara i przekonania

"Tygrys poluje na jelenia, wąż połyka żabę. (...) Mamy nadzieję, że jeleń umknie pazurom tygrysa, a żaba uratuje się przed wężem. To takie bolesne, patrzeć jak tygrys rozszarpuje jelenia, a żaba znika w paszczy węża. (...) Pragniemy dobra żaby i jelenia, ale rzadko bierzemy pod uwagę, że tygrys i wąż też muszą jeść, żeby żyć.(...) Praktykując medytację, musimy w takich sytuacjach mieć pełną jasność. Nie wolno nam opowiadać się po którejkolwiek ze stron, ponieważ istniejemy po obu.(...)"

(....)

"Drogą do tej przemiany w świadomości jest, jak się przekonaliśmy, uświadomienie sobie współzależnej natury rzeczywistości, a każdy z nas dochodzi do tego uświadomienia w sobie właściwy, niepowtarzalny sposób. Ta świadomość nie jest produktem żadnej ideologii czy systemu myślowego, ale owocem bezpośredniego doświadczania rzeczywistości w jej rozlicznych powiązaniach."

Erwin Schrodinger napisał:
"Każdego dnia na nowo ona (Ziemia) wydaje cię na świat, i to nie raz, lecz tysiące tysięcy razy, tak samo jak każdego dnia pochłania cię wciąż na nowo i na nowo. Albowiem, wiecznie i zawsze, jest tylko teraz, jedno i to samo teraz; teraźniejszość jest jedyną rzeczą, która się nie kończy".

Wszystkie cytaty, pochodzą z książki: "Słońce moim sercem. Od uważności do kontemplacyjnego wglądu." Thich Nhat Hanh-a...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem