Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Borówkowego musu :)

wtorek, 9 kwietnia 2013

Miłość ponad wszystko

Dzisiejszy dzień zaczął się tak sobie, bo ulewą i zimnem...
Później spotkanie, podczas którego pootwierały się różne szufladki mojego serca/umysłu/pamięci, i nie zdążyły zostać zamknięte.
Po powrocie trochę pracy, wspólny obiad i kino.

17:30 Kino Studio, film pt. Miłość.


Fragment opinii na plakacie informacyjnym mówiącym o miłości, czułości i nagrodach nie oddaje ani odrobinę klimatu tego filmu. A bynajmniej nie jest to film łatwy, romans, melodramat nawet w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Ciśnienie dziś chyba nie takie, obie z Renią wyszłyśmy z kina lekko skołowane. Ja zaczęłam mieć początek bólu migrenowego głowy, a ona odczuwała lekkie wirowanie świata...

O ile Zamieszkajmy Razem, poruszał temat miłości wśród ludzi starszy w sposób ciepły, dający radość i nadzieję, otwierający i pełen czułości, o tyle Miłość jest filmem, w którym patrzymy na kochających się ludzi, dla których miłość jest trudem. Może nie ciężarem, ale i nie radością. A w każdym razie nie samą radością. To miłość obarczona odpowiedzialnością, bezradnością i lękiem. 

W filmie prawie nie ma muzyki..., a sceny zbudowane są z pojedynczych ruchów i opowiadają niezwyczajną codzienność dwojga niezwyczajnych staruszków...

Koniec zaskakuje.

Warto obejrzeć, ale przygotujcie się na trudny film o trudnej miłości, a nie na "film o miłości" ;).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem