Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Niech dziś będzie dzień dobrych wiadomości

sobota, 6 sierpnia 2016

Krzesło do krępowaniaZ kolejną powieścią Kathryn Harrison lubię tę autorkę bardziej i bliżej mi do niej i czyta się bardziej... łapczywiej, mimo rozsmakowywania się w słowach...

To opowieść o poszukiwaniu, ucieczce, o tożsamości, prawdzie... O próbie znalezienia miejsca dla siebie inaczej niż w wytyczonych ścieżkach, o buncie, ale także o tym, jak głęboko może być zakorzeniona tradycja, kultura, rodzina.Tematy te dotyczą chyba wszystkich bohaterów, a jest ich wielu, wątki przeplatają się, łączą, rozchodzą i znów spotykają.

To jest też historia kobiety - matki, najbardziej, ale i kobiety w ogóle; kobiety jako takiej, kobiety niezależnej od tradycji, kultury, rodziny...Kobiety zależnej również...


Właściwie, to historia wielu kobiet (i kilku mężczyzn ;) ), ale przede wszystkim dwóch May (Chinki) i Alice (Europejki), dla której ta pierwsza jest ciotką. Dla May Alice jest kimś więcej niż siostrzenicą męża, jest córką, jest jak córka, a może jest jak inna May.

To bardzo dziwna powieść, smutna, choć jest to smutek pogodzony, (ale nie zawsze oswojony) trudna, choć te trudności podane są w sposób łagodny, przystępny, piękna - pięknem prawdy czasem brudnej, cuchnącej, ale nadal zachwycającej... Warto przeczytać... Ja z niecierpliwością czekam by sięgnąć po kolejną książkę tej autorki. Świat (światy) Kathryn Harrison to światy barwne, złożone, ale w których proste (a czasem i pierwotne) instynkty znajdują swoje prawo bytu, miejsce, pozwolenie na przejawianie się i to w okół nich oraz wokół emocji, które wywołują zarówno w bohaterach, jak i czytelniku budowana jest cała fabuła powieści... Bardzo to ciekawe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem