Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem
           

Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Dzień radosnych spotkań

sobota, 15 października 2016

Niespodziewane stronice

 
Właściwie powinnam, gdy tylko zaczynam czytać, tworzyć wpis, bo zdarza się tak, że na kilka dni, tygodni, albo, jak w przypadku Niespodziewanych stronic miesięcy zawieszam lekturę... Później nagle okazuje się, że większości opowiadań nie pamiętam... A wystarczy otworzyć na chybił trafił by okazało się, że właśnie tu jest świetny fragment, albo i cała opowieść...Jak W Matyldzie:

"Na przykład autobus prawie zawsze na próżno jest pusty na rogu, ulica mija prędko, bo pomagam jej, odrzucając ją butami do tyłu; dlatego czas nie musi na mnie czekać, zawsze docieram pierwsza. W końcu śniadanie staje w kolejce, żeby autobus otworzył usta; widać, ze lubi się nami delektować do ostatniego."

Niespodziewane stronice podzielone są na cząstki: Opowieści, Opowieści o kronopiach, Z książki dla Manuela, Opowiadania o Łukaszu itd... Na końcu umieszczono fragmenty wywiadów i jeszcze bardziej na końcu wiersze...

To właśnie jeden z nich przewija się na fb ;)... I w nim widać tak charakterystyczną dla Cortazara zabawę słowem i grę znaczeniami.


Nie trzeba książki czytać od początku do końca, można w niej znaleźć dopowiedzenia znanych sobie opowieści Cortazara i w ten sposób zyskać własny klucz do Niespodziewanych stronic. Ja akurat linearnie zaczęłam od początku, aktualnie jestem w środku, a gdy skończę dopiszę jeszcze co nieco ;).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)