Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Słonecznego spacerowania skrajem

wtorek, 30 maja 2017

Powidoki

Piękny film o bezkompromisowym pozostawaniu w wierności sobie i sztuce...Świetny Linda, przejmująca rola córki Strzemińskiego, realizm socrealizmu i brutalność życia podporządkowanego ideologii.

Nie miałam jak robić zdjęć, więc ich nie ma, ale mnóstwo było takich kadrów, które chciałabym zapamiętać dla siebie.

Piękna historia pięknego człowieka... tragiczna historia, bez happy endu i chociaż ma się po seansie w oczach łzy to jednak pocieszające jest, że już/jeszcze wtedy jednostki trwały wierne przede wszystkim wolności. Film  oczywiście nie jest obiektywnym wizerunkiem, ani malarza, ani jego życia, ale raczej pieśnią na temat twórczej postawy. I, o ile w latach 50-ych ubiegłego wieku stali artyści pod ścianą z betonu z góry nałożonej roli sztuki, podejmowanych przez nią wątków, sposobów wyrażania, o tyle dzisiaj również stają pod ścianą, choć zbudowaną z tęczowych, mieniących się obrazków możliwości i tak miękką, że oblepiającą, gdy tylko się do niej zbliżyć... Tak, czy siak, przebić się niełatwo :/.

Żałuję, że nie dane mi było spotkać podobnej klasy mistrza - jak bardzo zmieniłoby to moje postrzeganie sztuki, malarstwa...?

"(...)Istnieje więc wzajemny wpływ myśli na widzenie i widzenia na myśl. Myśl stawia pytania, na które ma odpowiedzieć widzenie.(...)" więcej  w Teorii widzenia Władysława Strzemińskiego... można znaleźć pdf-y w internecie :D... już się zaczytuję..Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Mularczyk


W rolach głównych:
Bogusław Linda jako Władysław Strzemiński
Zofia Wichłacz jako Hania        
Bronisława Zamachowska jako Nika Strzemińska        
Andrzej Konopka jako Personalny
Krzysztof Pieczyński jako Julian Przyboś        
Mariusz Bonaszewski jako Madejski
Szymon Bobrowski  jako Włodzimierz Sokorski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem