Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Niech dziś będzie dzień dobrych wiadomości

wtorek, 24 lipca 2012

Filmy w lutym

Jeszcze wspomnieć chciałam o filmach obejrzanych na iplex w lutym:

Nie mów nikomu, film francuski, na podstawie powieści Cobena... W trakcie oglądania dotarło do nas (do mnie i K.), że już to gdzieś widzieliśmy, a ściślej, czytaliśmy :D...


Thriller na podstawie kultowej powieści Harlana Cobena. 8 lat po brutalnym zabójstwie żony, Alex (Francois Cluzet) ciągle zmaga się z koszmarnymi wspomnieniami i próbuje odbudować swoje życie. Jednak w rocznicę tragicznych zdarzeń otrzymuje tajemniczego e-maila z podglądem z kamery i ze wskazówką, kiedy będzie mógł zobaczyć swoją żonę żywą.

Wciąga.


Soul kitchen, film niemiecki, takie trochę artystyczne kino..., w każdym razie dla mnie..."Soul Kitchen" -

Zaczyna się jak parodia kucharskich popisów rodem z telewizji śniadaniowej. Tłuste włosy i tłuste żarcie, brudne ręce i jeszcze brudniejsza kuchnia, ryba i frytki, skwierczące w głębokim oleju. W sam raz na niewybredne podniebienia klientów tytułowej knajpy, należącej do mieszkającego w Niemczech Greka, Zinosa (Adam Bousdoukos). Menadżer z przypadku ma jednak większe problemy niż żywnościowe nawyki niemieckiego narodu. Jego dziewczyna, po niekończących się kłótniach, wyjeżdża pracować do Szanghaju, brat-skazaniec wychodzi na wolność i panoszy się w ciasnym (ale własnym) kącie Zinosa, zaś były kolega ze szkolnej ławy, pragnący odkupić knajpę, nasyła na bohatera sanepid. Matką wszystkich nieszczęść okazuje się jednak bolesna przepuklina kręgosłupa. Zupa z torebki, życie w proszku, dzień jak co dzień. Do czasu. /Michał Wałkiewicz/, FilmWeb


Księżna, Polecam na babski wieczór... ;)...Anglia, rok 1774, szesnastoletnia dama dworu Georgina (Keira Knightley) wyróżnia się spośród młodych arystokratek urodą i wdziękiem. Wzbudza zachwyt mężczyzn, w szczególności młodego Charlesa Greya, który za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie jej uwagę. Georgina jest także bacznie obserwowana przez samego Księcia. Jego doradca, Burleigh wraz z matką dziewczyny Lady Spencer, dochodzą do porozumienia - Georgina zostanie żoną Księcia. Podekscytowana perspektywą małżeństwa i osiągnięcia wysokiego statusu społecznego, Georgina odrzuca zakochanego w niej Charlesa Greya. Gdy małżeństwo zostaje zawarte, Książę powoli traci zainteresowanie swoją młodziutką żoną, wdając się w romanse z innymi kobietami. W dodatku pierwszym dzieckiem książęcej pary nie będzie wymarzony przez Księcia syn. Młoda księżna zagubiona w wielkim świecie będzie musiała wybierać między oschłym i niewiernym małżonkiem, a prawdziwą miłością.


Jeszcze dalej niż północ, ciepła komedia, z chwilami zadumy..
Znowu film francuski. Opowiedziana z humorem i szczerością historia... Pełna ciepła i optymizmu. Dobry film w mroźny wieczór ;)

Ciepła i wywołująca salwy śmiechu historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę "zesłany" zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod Belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne. Film opowiada przede wszystkim o tolerancji i nie uleganiu uprzedzeniom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem