Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Niech dziś będzie dzień dobrych wiadomości

wtorek, 24 lipca 2012

Wyspa Tajemnic

Shutter Island, reżyseria: Martin Scorsese; scenariusz: Laeta Kalogridis; zdjęcia: Robert Richardson; czas trwania: 138...

Nie polecam, iść na seans o 21...

Poza tym - film wart, by go zobaczyć chociażby o 21.
"Shutter Island to wyspa położona w pobliżu Bostonu, na której znajduje się szpital dla chorych psychicznie przestępców. Ucieczka z tego miejsca jest praktycznie niemożliwa. A jednak z celi bez śladu znika jedna z pacjentek, Rachel Solando. Szeryf federalny Teddy Daniels wraz ze swoim partnerem przybywa na wyspę w celu przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Detektywi szybko dochodzą do wniosku, że uciekinierka próbuje przekazać im zaszyfrowaną wiadomość dotyczącą dziwnych wydarzeń w szpitalu. Do wyspy zbliża się tornado, które na pewien czas pozbawia ją kontaktu z lądem. Teddy odkrywa, że jeden z pacjentów jest podpalaczem odpowiedzialnym za śmierć jego żony. Napięcie przyprawia go o migrenę. Dyrektor szpitala John Cawley oferuje szeryfowi pomoc. Jednak od momentu zażycia tabletek rzeczywistość zaczyna wymykać się spod kontroli. Teddy zaczyna podejrzewać o nieczyste zamiary lekarzy, swego partnera, a nawet samego siebie. "

Jest to film, w którym przeplata się fikcja umysłu, obrazy pamięci, sny, majaki i wizualizacje pragnień (oraz lęków) na przemian z rzeczywistością. Moment, w którym widz odkrywa, że nie wie, co jest prawdą, a co jest grą jest kluczowy. Ja, właściwie do końca trwałam w zawieszeniu, chociaż na samym końcu filmu pada zdanie, które wydaje się odkrywać prawdę. Z drugiej strony, skoro można była zafałszować rzeczywistość w takim stopniu, jak to się być wydaje, to prawda może pozostać nieodkryta.
Dobra dość gra aktorska. Ciekawa muzyka (chociaż tutaj wydaje mi się, że reżyser poszedł na łatwiznę).
Generalnie - warto obejrzeć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem