Jestem niewinna

Jestem niewinna - zapraszam do zapoznania się z książką:)
           

Dzisiaj jest WYJĄTKOWY dzień!


Dzień uwalniania

sobota, 12 sierpnia 2017

Przepiórki w płatkach róży

Najpierw o książce...

Chociaż najpierw obejrzałam film, co trochę przeszkadzało - znałam bowiem fabułę..., książkę połknęłam w ciągu trzech wieczorów... Jest napisana tak, że  nie sposób oderwać się, a przy tym tyle w niej smaków, zapachów - zmysłowości... Każdy rozdział rozpoczyna się podaniem składników na potrawę, której sposób przyrządzania opisany jest dalej. To właśnie w kuchni dzieje się najwięcej, z kuchni prowadzona jest narracja, a wszystkie historie przyprawione są pieprzem, kardamonem i innymi ziołami. Jest w powieści pikanteria chilli i samo chilli... Wspaniała, meksykańska kuchnia :) i tradycja, nie zawsze tak wspaniała.


Mnóstwo magicznych zdarzeń, baśniowych historii i ciepły klimat powieści.

"Nagle przyszła jej do głowy pewna myśl, pod wpływem której wstała i spojrzała na rozgwieżdżone niebo. Ona wiedziała, poznała to na własnej skórze, jaką siłę może mieć płomień spojrzenia.

Zdolny jest rozpalić nawet słońce. A więc, co by się stało, gdyby Gertrudis spojrzała na jakąś gwiazdę? Z pewnością energia wytworzona przez jej rozpalone miłością ciało poszybowałaby wraz z tym spojrzeniem poprzez niekończącą się przestrzeń i dosięgłaby swej wybranej gwiazdy. Te wielkie ciała astralne przetrwały miliony lat tylko dzięki temu, że bardzo uważają, by nie wchłonąć palących promieni, które kochankowie z całego świata wysyłają do nich każdej nocy. Inaczej ich wewnętrzna ciepłota rosłaby w takim tempie, że wybuch rozerwałby je na miliardy części. Dlatego gwiazdy każde to spojrzenie natychmiast odbijają na ziemię, jak w zabawie z lusterkiem. Z tego powodu tak bardzo lśnią w nocy."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na blogu Foki Wysokogórskiej :)

Spotkania - album haig

Spotkania - album haig z Mariuszem Wysłychem